Szybka i skuteczna sprzedaż mieszkania

2021-02-24

Sprzedaż mieszkania to nie lada wyzwanie. Nie jest to jednak proste zadanie. Są jednak sposoby na to, by szybko i skutecznie sprzedać nieruchomość, a przy tym uzyskać dobrą cenę.

Cena – najważniejsze kryterium kupujących

Cena nieruchomości to pierwszy i najważniejszy czynnik, na który zwraca uwagę potencjalny nabywca. Ustalając cenę nieruchomości, kierujmy się sytuacją rynkową i realną wartością lokalu. Jeśli cena będzie zbyt wysoka, potencjalny nabywca w pierwszej kolejności odrzuci taką ofertę. Znów za niska cena może oznaczać, że mieszkanie wymaga remontu, a co za tym idzie, dodatkowych środków finansowych. Wystawiając ofertę mieszkania, nieruchomości, warto zaznaczyć opcję, że cena podlega negocjacjom, jest to sygnałem dla potencjalnych kupujących, iż nie jest ona ostateczna.

Z pośrednikiem czy bez?

Powszechnie wiemy, że pośrednicy nieruchomości zarabiają na obsłudze agencyjnej, jak i na obrocie nieruchomościami. Biura nieruchomości ciągle szukają okazji rynkowych. Łakomym kąskiem są lokale lub mieszkania do remontu bądź obciążone wadą prawną. Zaletą sprzedaży mieszkania pośrednikowi jest gwarancja szybkiego przeprowadzenie procesu, natomiast wadą jest zmniejszenie szansy na uzyskanie zbliżonej ceny do ceny rynkowej.

Atrakcyjne zdjęcia

Przeglądając ogłoszenia, w pierwszej kolejności potencjalny nabywca ma kontakt ze zdjęciami nieruchomości. Bardzo ważne jest, by zdjęcia były atrakcyjne i dobrze wykonane. Mieszkanie może być świetne i znajdować się w dobrej lokalizacji, ale jego sprzedaż może zaprzepaścić zła fotografia. Atrakcyjny wygląd mieszkania może skusić kupujących do zawarcia transakcji pomimo złej lokalizacji lub zbyt małego metrażu. Przed zrobieniem zdjęć, warto dokładnie wysprzątać, dokonać niezbędnych poprawek lub napraw, odświeżyć kolor pomieszczeń. Pamiętajmy też, że dodanie modnych akcentów kolorystycznych bądź dodatków, może zdziałać cuda.

Uwaga: Zdjęcia mieszkania najlepiej robić w świetle dziennym, gdy pomieszczenia są dobrze doświetlone.

Prezentacja

Podczas prezentowania mieszkania, w każdym pomieszczeniu musi panować bezwzględny porządek. Zapalenie wszystkich świateł dodatkowo podkreśli atuty pomieszczeń. Warto także zastosować prosty zabieg – zapalić lub dodać element zapachowy.

Co w ogłoszeniu?

W treści ogłoszenia powinny znaleźć się najważniejsze informacje o nieruchomości takie jak, powierzchnia w metrach kwadratowych, liczba pokoi oraz ich rozmieszczenie według stron świata, a także, na którym piętrze znajduje się mieszkanie. Dobrze jest też napisać, na jakim osiedlu znajduje się nieruchomość oraz podkreślić jej wszystkie atuty.
 
Do góry